Info:
UKE 45:
Fint at dere nå har startet å ta med varmere klær i barnehagen. Nå er vi virkelig kommet inn i mørketida så vi oppfordrer alle som går til og fra barnehagen å bruke refleks!
2 – årsgruppa har fokus på vennskap, og de er veldig engasjert når dette tema blir belyst med dramatisering, gjennom bøker og ellers støtte og veiledning fra de voksne i hverdagen. De skal blant annet øve seg på å være god med hverandre, ta hensyn å vente på tur. Det blir også her naturlig å ha fokus egne og andres følelser.
1 – årsgruppa er nå i gang med eventyr. De har startet sånn lett med introduksjon til “bukkene bruse” ved bruk av konkreter. Noen kan synes det er litt skummelt med trollet, mens andre bare er stor i øynene og det virker til at de synes det er spennende. Vi prøver å tone det ned, da det ikke er meningen at noen skal bli redd. Vi synger også mye sanger med bevegelser og en regle som nå har falt veldig i smak hos de aller minste er: “Åpen, lukket”. Ellers vil vi i tiden fremover ha fokus på ulike sanseopplevelser i aktiviteter som vi legger opp til.
Utviklingssamtaler er nå i gang. Husk å gi beskjed hvis noen ikke kan møte til de tidspunkt som er satt opp! Dere vil etter samtalen få med dere et infohefte som skulle vært tatt opp i et foreldremøte. Vi ber dere alle om å lese gjennom da vi ser at det ikke blir tid til å gå gjennom alt i samtalen.